امروز: شنبه 27 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین FBS

آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین FBS دسته: علوم پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 3

آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین آزمایشهای کنترل دیابت شیرین FBS مقادیر طبیعی قند خون

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین

۱- Fasting blood sugar)  FBS)بررسی شکر خون در حالت ناشتا که تست مقدماتی جهت تشخیص و مونیتورینگ درمان دیابت می باشد.مدت ناشتایی حد اقل ۸ ساعت ( به غیر از آب )

۲- 2hour post prandial glucose) 2hpp)آزمایش شکر ۲ ساعت پس از مصرف غذا (در حد یک صبحانه معمولی ) در فرد ناشتا بهتر آن است که فرد ناشتا و غیر حامله به جای غذا ۷۵ گرم گلوکز مصرف نماید.

۳-Glucose tolerance test)  GTT)انجام آزمایش شکر ۲ ساعت پس از مصرف ۷۵ گلوکز در فرد ناشتا و غیر حامله به همراه انجام حداقل یک آزمایش در یکی از ساعتهای ۵/۰ - ۱ - ۵/۱ بهتر است که یک FBS به همرام ۴ آزمایش در ساعتهای ۵/۰ و ۱ و ۵/۱ و ۲  انجام شود .

۴- Glucose challenge test)  GCT)تست اسکرینیگ شکر حهت خانمهای باردار . آنجام آزمایش شکر ۱ ساعت پس از مصرف ۵۰ گرم گلوکز بدون نیاز به ناشتایی .

۵- ‌Blood sugar)  BS)تست راندوم شکر جهت تشخیص دیابت در کنار سایر علائم (پلی اوری - پلی دیپسی ـ کاهش وزن بدون توجیه )

آزمایشهای کنترل دیابت شیرین

۱- Hemoglobin A1c) HbA1c)بهترین تست جهت کنترل دیابت ( توصیه شده توسط انجمن دیابت آمریکا ADA ) به علت میل ترکیبی هموگلوبین های Glycated با گلوکز (خصوصا هموگلوبین A1c ) میزان تشکیل HbA1c متناسب با غلظت گلکوز خون است . این آزمایش با توجه به طول عمر کرویات سرخ ( گلبول های قرمز ) به عنوان اندکسی حهت بررسی غلظت متوسط گلوکز در ۴-۲ ماه گذشته استفاده می شود .

ADA هدف از درمان بیماران دیابتیک را نگه داشتن HbA1cزیر ۷٪ قرار داده و در صورتیکه این مقدار به طور ثابت بیش از ۸٪ باشد باید نحوه درمان مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد .

۲- Blood sugar)  BS)بهترین تست جهت

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین , آزمایشهای کنترل دیابت شیرین , FBS , مقادیر طبیعی قند خون

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر